این وضعیت تکرار می‌شود

دو روایت از گیلان به کارزار منع خشونت خانوادگی

روایت اول:

روايت من در مورد خانمی است كه در مورد زندگی خود برايم گفته.

زنی ۳۵ ساله شبی كه همراه فرزندانش از خريد برمی‌گردد همسرش را با خانمی در اتاق خواب می‌بيند و بعد از دعوا كردن نزد خانواده زن رفته و مسئله را عنوان می‌كند. بعد از برگشتن به خانه شوهرش او را با ريختن بنزين بر سرش می‌سوزاند كه چرا آبروی آن زن را برده است. زن دچار سوختگی شديد می‌شود. چندين ماه در مداوا به سر می‌برد تا بتواند از بيمارستان مرخص شود. همسرش در بيمارستان به او می‌گويد پزشكان نسبت به زنده ماندن تو ترديد دارند و من هم كه محكوم به قتل می‌شوم، اگر تو بميری فرزندانت بايد بدون پدر و مادر بزرگ شوند. پس تو عنوان نكن كه من اين كار را كرده‌ام. ولي خوشبختانه اين خانم از آی‌سي‌يو و بيمارستان مرخص می‌شود. بعد از يك سال كه زن از بيمارستان مرخص می‌شود به خاطر سوختگی شديد در صورت و گردن و ظاهر نامناسب همسرش او را از خانه بيرون و از ديدن فرزندان محروم می‌كند. ولی خوشبختانه اين خانم توانست با مقاومت در برابر فشارهای شوهر و با حمايت خانواده خود مرد را محكوم كند و در ازای بخشش شوهر، مالكيت خانه و ماشين و حق حضانت و  حق طلاق را از اين مرد بگيرد.

روایت دوم:

زنی در همسايگی ما با مردی معتاد زندگی می‌كند كه تقريباً در هفته ۴ شب دعوا و كتك‌كاری مي‌كنند. چندين بار همسايگان #مداخله كردند. حتي يك بار به صورت زن سيلی زد و چشم او پاره شد. همسايه‌ها او را به بيمارستان رساندند ولي هر بار به خانه برمی‌گردد متأسفانه دوباره این وضعیت تکرار می‌شود.


?? شما می‎توانید تجربیات خود را به صورت حضوری، یا از طریق ایمیل pdvc.ir@gmail.com  یا ادمین کانال تلگرام کارزار https://t.me/pdvci به دستمان برسانید یا آنها را با هشتگ کارزار منع خشونت خانوادگی در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *