داستان منصوره

چند روز پیش برای رفتن به تحقیق که لازمه کار ماست با یکی از مددجویانم که ماشین پراید داشت هماهنگ کردم، نصف روز رو با هم همراه شدیم، پیش از این فکر می‌کردم نسبت به سایر مددجوهام اوضاع بهتری داره. همسرش فوت کرده بود و در طبقه پایین منزل مسکونی سکونت داشت که مادر شوهرش در طبقه بالای آن بود. دو تا بچه محصل داشت و حدود ۶۰۰۰۰۰۰ ریال ماهیانه درآمد اکرام* داشتند. خودش هم ماشین داشت و تو خونه خیاطی هم می کرد. خلاصه از دید من مددکار اوضاعش تاحدودی از بقیه بهتر بود. تا اینکه اون روز تحقیق سر صحبت باز شد و گفت شوهرش یه عمر معتاد و بیکار بود و بعد فوتش دوتا برادر شوهر معتادش آسایش رو از خودش و بچه هاش سلب کردند. مدام بهش تهمت می‌زنند. محدودش می‌کنند. و حتی اجازه نداره تا تو حیاط خونه بره. چون فکر می‌کنند به خاطر مرد همسایه تو حیاط می‌ره. چندوقت پیش هم چون از کاسب محلشون شنیده بودند این خانم صیغه شده یه دعوای حسابی باهاش راه انداخته بودند. می‌گفت بچه‌ها بهم اعتراض می‌کنند و می‌گن بهشون رو نده. اما چون برادرشوهرها به شیشه اعتیاد دارند می‌ترسه خودش یا خانواده‌اش باهاشون درگیر بشند. پولی برای رهن یه خونه دیگه و رها شدن از این اوضاع رو نداره.

دلم براش خیلی سوخت یه خانم با شخصیت و موقر که سالهاست زنانه و جانانه برای خانواده و بچه‌هاش در حال تلاشه و اطرافیان به جای کمک این طوری ازش سلب آسایش می‌کنند.

* درآمد اکرام طرحی است در کمیته امداد برای کودکان بدون پدر تحت پوشش کمیته.

روایت رسیده به کارزار منع خشونت خانوادگی، کرج ????  https://t.me/pdvcir

روایت از کرج


??شما می‎توانید تجربیات خود را به صورت حضوری، یا از طریق ایمیل pdvc.ir@gmail.com  یا ادمین کانالک تلگرام کارزار https://t.me/pdvci به دستمان برسانید یا این‌که با هشتگ کارزار منع خشونت خانوادگی در شبکه‌های اجتماعی منتشرشان کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *